Semrajc dobro začel in zaradi lažje poškodbe slabo končal polfinale Solina!

12.10.2013
SOLIN, HRVAŠKA - Slovenski teniški reprezentant Janez Semrajc po 20. zaporednih zmagah na ATP Futuresih v hrvaškem Solinu končuje po polfinalu.

Hrvaški  teniški igralec Mate Delič (362. na ATP), sicer 1. nosilec 10,000 USD vrednega peščenega Futuresa v Solinu, je  pred kratkim dobil  pravo lekcijo tenisa od Janeza Semrajca (413. na ATP) na Challengerju  v Genovi, nekaj podobnega pa se je nakazovalo tudi danes. Ljubljančan je suvereno dobil uvodni niz s 6-1, nato pa popustil in izgubil s 6-1, 2-6, 3-6.

V 1. nizu je Janez popolnoma dominiral. Izkoristil je vse 3 priložnosti za brejk, Hrvatu pa prepustil eno samcato igro. V nadaljevanju je Delič izkoristil brejk priložnost precej hitro, za  2-1, od tu naprej pa se je zgodba današnjega dvoboja popolnoma prelomila. Hrvat je zaigral kot prerojen in nizal igro za igro. Da bo Janezu težko ustaviti nalet domačina je bilo vidno tudi na začetku 3. niza, ko je takoj zaostal 0-2, vse do konca  pa se mu ni uspelo pobrati in ujeti tekmeca.

Treba je dodati, da si je Janez nekoliko poškodoval gleženj in ni bil optimalno pripravljen, a ni predal do konca.

Semrajc iz Solina odhaja s 6 točkami na računu ter odhaja na Futures v  Dubrovnik.

Mate DELIC(CRO) [1] 1-6 6-2 6-3 Janez SEMRAJC (SLO) [4]