Semrajc v polfinalu Solina!

11.10.2013
SOLIN, HRVAŠKA - Slovenski teniški reprezentant Janez Semrajc (413. na ATP) po kratkem odmoru zelo uspešno tekmuje na ATP Futuresu v Solinu!

Ljubljančan, ki je julija dopolnil 24 let, se je na 10,000 USD vrednem peščenem turnirju pri Splitu preko Bošnjaka Nermana Fatiča že prebil v polfinale in naskakuje novo lovoriko na Futuresih, osmo v karieri in četrto letos. To je 20. zaporedna zmaga ''Johnnya'' na Futuresih. Letos ima v vseh tekmovanjih (Davis, Challenger, Futures) razmerje zmag in porazov 46-7.

18-letni Nerman Fatič, 830. tenisač sveta, se je kar dolgo časa upiral četrtopostavljenemu Semrajcu. V uvodnem nizu je klonil šele v zaključku, pred tem pa uspešno izničeval brejk priložnosti Ljubljančana, ki si jih je priigral kar v serijah. V 2. nizu je še držal stik do 1-2, imel še nekaj žogic za izenačenje, ko pa je Janez dobilo 4. igro, je s tekmecem hitro pospravil (4 igre zapored) s končnim rezultatom 7-5, 6-1.

Semrajc je izkoristil 5 žog za brejk od 18, tekmec 2 od 9, razmerje točk pa je bilo 87:68.

Na teniških terenih Dalmacijacementa Semrajca v  polfinalu čaka 1. nosilec, domačin Mate Delič. 20-letni Hrvat je na 362. mestu ATP lestvice, v karieri pa je osvojil 3 Futurese, od tega letos 2. Janez dobro pozna recept za Hrvata, letos ga je na Challengerju v Genovi osmešil in oddal le eno igro, ki pa ne pomeni nič. Jutri je nov dvoboj in slovenski teniški as bo za zmago prav gotovo potreboval pokazati vse svoje znanje.

Janez SEMRAJC (SLO) [4] 7-5 6-1 Nerman FATIC (BIH)