''Tolažilni'' turnir za najboljše med ostalimi

27.10.2014
SOFIJA, BOLGARIJA - Bolgarska prestolnica bo od 28. oktobra do 2. novembra gostila zaključni turnir WTA Tournament of Champions.

Uvrstitev na turnir WTA Tournament of Champions, ki ga sponzorira turško gradbeno podjetje Garanti Koza, je nekakšna tolažilna nagrada za tenisačice, ki si niso priigrale vstopnice za nastop na WTA Finals v Singapurju.

Turnir je namenjen igralkam, ki so tekom sezone osvojile vsaj enega ali več turnirjev serije International. V Sofiji bodo zaigrale Ekaterina Makarova, Dominika Cibulkova, Andrea Petkovic, Carla Suárez Navarro, Alizé Cornet, Garbine Muguruza ter povabljenki Flavia Pennetta in Tsvetana Pironkova. Branilka naslova je Simona Halep, ki letos ne bo zaigrala, saj se je uvrstila na zaključni turnir WTA Finals v Singapurju, kjer jo je v finalu premagala Serena Williams.

(z leve proti desni): Petkovic, Pennetta, Pironkova, Makarova, Muguruza, Cibulkova, Navarro, Cornet.

Format tekmovanja

Vstopnico za turnir prejme šest najvišje uvrščenih tenisačic, ki so med letom osvojile vsaj en turnir serije International, in dve povabljeniki. V letu 2015 se obetajo velike spremembe, saj bo na turnirju po novem nastopilo 12 tenisačic (od 9. do 20. mesta na lestvici WTA), ki bodo razporejene v štiri skupine po tri. Zmagovalke skupin se bodo pomerile v polfinalu, kjer bosta dve napredovali v finale. Nagradni sklad bo znašal 2.15 milijona ameriških dolarjev. Letošnja izvedba bo tretja in zadnja v športni dvorani Arena Armeec.