Žemlja poražen v 1. krogu Koblenza

17.01.2017
KOBLENZ, NEMČIJA - Najboljši slovenski tenški igralec Grega Žemlja nadaljuje s porazi v letošnji sezoni. Na ATP Challengerju v Koblenzu je vpisal tretjega zapored.

30-letni Grega Žemlja (150. na ATP) je po porazu v 1. krogu Happy Valleya, 1. krogu kvalifikacij Melbourna, sedaj izgubil tudi uvodni krog ATP Challengerja v Koblenzu.

Kranjčan se je na poti iz Melbourna ustavil na Challengerju v Nemčiji, kjer je bil na trdi podlagi 8. nosilec. V 1. krogu ga je iz žreba vrgel 26-letni Cedrik-Marcel Stebe, domačin, ki je šele na 446. mestu ATP lestvice (najvišje 71.).

Gregi nikakor ne 'zalaufa' v letošnji sezoni. Trije zaporedni porazi so boleči, toda leto je še dolgo, uvrstitev na lestvici pa mu tudi še daje dovolj priložnosti za nastope v glavnem delu Challengerjev in zbiranje točk.

Žemlja ima veliko težav pri doseganju brejkov, sam pa prelahko izgublja servis. Tekmeci napadejo predvsem njegov drugi začetni udarec. Tako si je Stebe danes priigral kar 11 brejk žogic, izkoristil je 3, Grega pa je zapravil obe v 2. nizu, v katerem se je kolikor toliko upiral nemškemu tekmecu. Dvoboj je trajal 99 minut, Stebe pa je sedaj izenačil medsebojni izid na 2-2. Prva dva obračuna je leta 2008 in 2012 dobil Žemlja, lani in letos je bil boljši Nemec.

Grega Žemlja je na 43,000 EUR vrednem turnirju v Koblenzu zaslužil 450 evrov, ostal pa je brez točk.