Žemlja po maratonu izgubil v 2. krogu Alphena

07.09.2016
ALPHEN, NIZOZEMSKA - Najboljši slovenski tenisač Grega Žemlja se je na ATP Challengerju na Nizozemskem ustavil v 2. krogu.

Po gladki zmagi v 1. krogu, je  bilo pričakovati težek obračun v osmini finala in to se je tudi zgodilo. Grega Žemlja je kot 4. nosilec v 2. krogu 42,500 evrov vrednega Challengerja igral s Cedrikom-Marcelom Stebetom ter po 2 urah in 25 minutah izgubil s 6-2, 3-6, 7-5, čeprav je imel servisno igro za zmago.

29-letni Žemlja, 149. na ATP lestvici, se je soočil s štiri leta mlajšim tekmecem, katerega je obakrat do sedaj ugnal. Stebe se je vrnil po vrsti poškodb in išče pot nazaj k vrhu, eden od turnirjev v vrsti pa je tudi na Nizozemskem. Po zmagi nad Kranjčanom je najmanj v četrtfinalu.

V uvodnem nizu je bil nekoč TOP100, sedaj pa 532. igralec sveta, boljši. Žemlja ni uspel priti do brejk žoge, a tehntica se je nagnila na drugo stran v 2. nizu. Slovenski teniški as je prišel do dveh brejkov, dobro izničeval žoge za odvzem servisa (1/6) ter tekmo popeljal v 3. niz, kjer je imel brejk prednosti (5-3), pa ga zapravil. V samem zaključku je Nemec v 12. igri prišel do zaključne žoge po dvojni napaki Grege in že prvo izkoristil.

Žemlja bo naslednji teden skupaj s prijatelji na zboru za Davisov pokal. Na Portugalskem bo seveda prva naša 'dila' in edini, ki bi lahko pariral favoriziranim nasprotnikom. V Alphenu je na peščenem turnirju osvojil le 7 točk, precej manj kot lani, ko je bil v polfinalu. Zaslužil je 730 evrov.