10. zaporedna zmaga in polfinale za odličnega Bedeneta!

15.04.2011
BLUMENAU, BRAZILIJA - Aljaž Bedene je še 10. zapored na turnirjih serije ATP challenger zapustil igrišče neporažen. Novi polfinale si je Ljubljančan priigral proti 263. tenisaču sveta.

Neverjetno igra Aljaž Bedene (286. na ATP), ki že deset tekem zapored ne pozna poraza na turnirjih serije challenger. Po veliki zmagi in prvencu pred 14 dnevi na peščenem turnirju v Barletti, tokrat pometa z nasprotniki na 35,000 USD vrednem turnirju v Južni Braziliji.

Novo uvrstitev med štiri najboljše si je danes zvečer po našem času zagotovil z zmago nad 263. igralcem sveta, Špancem Javierjem Martijem, ki pri 19.letih poskuša prodreti v svetovni vrh. Dve leti starejši Aljaž je ustavil 'nalet' Španca z rezultatom 6-3, 6-2. Bravo Aljaž!

Pravzaprav zelo gladko je 21-letni Ljubljančan dobil obračun z najstnikom. Vseskozi je narekoval tempo igri in niti v trenutku ni bilo sporno, kdo bo danes končal kot zmagovalec. Takoj v 2. igri prvega niza je že pritisnil na servis nasprotnika, a na prvi brejk smo morali počakati do naslednje menjave. Vodstvo 3-1 je že dalo slutiti, da se bo vse odvijalo po notah Aljaža in tako je tudi bilo z izjemo ene igre v prvem nizu, v kateri si je Marti priigral tri priložnosti za vrnitev.

Po 40 minutah je bil v niz v žepu, za dodatek pa je Bedene Špancu odvzel servis takoj v prvi igri drugega. Premoč je bila vedno bolj izrazita, tekmec pa si v tem delu igre ni zagotovil niti ene priložnosti za brejk. Odličen servis in dober izkoristek (92% / 63%) sta ubila voljo do igranja nasprotniku, ki je še enkrat podlegel v 8. igri, s tem pa je moral tudi stisniti roko tokrat veliko boljšemu Aljažu, ki se v Braziliji nahaja skupaj s trenerjem Igorjem Roričem.

Slovensko-španski četrtfinale je trajal 1 uro in 17 minut, kako pa se je dvoboj odvijal pa pove tudi število osvojenih točk. Bedene jih je dobil 65, Marti pa le 42.

S kom se bo Aljaž dobil v polfinalu ta trenutek še ni znano. Četrtfinale med Marcelom Demolinerjem (WC) iz Brazilije in Facundom Bagnisem iz Argentine je na vrsti kot zadnje. Sploh ni pomembno. Dejstvo je, da ima Ljubljančan lepo priložnost zaigrati v novem finalu in verjamemo da je ne bo izpustil. Ajde Aljaž.

Uvrstitev v polfinale je Bedenetu prinesla najmanj 1,755 USD in 32 točk.