Aljaž Bedene je naustavljiv; Preko Lapenttija v četrtfinale Blumenauja

14.04.2011
BLUMENAU, BRAZILIJA - Aljaž Bedene (286. na ATP) že nekaj časa ne pozna ovire na turnirjih serije challenger. V četrtek popoldne je v 2. krogu 35,000 USD vrednega turnirja v Južni Braziliji preskočil tudi Giovannija Lapenttija, brata bolj slavnega Nicolasa.

V kakšni formi je trenutno tretji slovenski tenisač Aljaž Bedene, je danes na lastni koži občutil tudi 8. nosilec in trenutno 166. igralec sveta Giovanni Lapentti iz Ekvadorja. 28-letni prebivalec Floride ni imel veliko možnosti proti sedem let mlajšemu Ljubljančanu, ki se je v četrtfinale uvrstil z rezultatom 6-3, 4-2. Ja predčasno, ker je Ekvadorec dvoboj predal.

Giovanni Lapentti je dvoboj predal zaradi utrujenosti. Ekvadorec naj bi bil znan, da je že predal tekmo potem, ko je videl, da nima možnosti za zmago. No, tokrat je očitno uvidel, da proti Aljažu ne bo kruha in se je odločil za predajo.

Vstop med štiri najboljše bo Aljaž iskal proti  Špancu Javierju Martiju, ki je izločil Ricarda Hocevarja iz Brazilije.

1 uro in 10 minut je trajal obračun Aljaža in Giovannija. Prvi niz, ki ga je Bedene dobil s 6-3, je postregel s tremi brejki, dva od teh pa je napravil Aljaž. Vseskozi je narekoval ritem igre ter boljši nasprotnik v vseh elementih. Odlično je igral na svoj prvi servis (75%), vse to pa nadgradil s takojšnjim odvzemom servisa v drugem nizu, ki ga je v 2. igri potrdil za 2-0. Pred predajo tekmeca je Ljubljančan vse prve začetne udarce spremenil v svojo točko (8/8), v 6. igri pa rešil brejk priložnosti nasprotnika. Takoj zatem je Lapentti predal obračun, Bedene pa je čez par minut še enkrat stopil na peščeno podlago v igri dvojic. S partnerjem Beljajevim sta dvoboj četrtfinala izgubila.

Aljaž, ki je v torek v svojem hotelu doživel tudi eksplozijo cisterne plina (na srečo ni bil nihče ranjen), bo v četrtfinalu igral z 263. tenisačem sveta iz Španije Javierjem Martijem. Tekmec šteje le 19 let in se trenutno na ATP lestvici nahaja najvišje v karieri. To bo njun prvi medsebojni obračun. Ajde Aljaž!

Bedene je za vstop med osem v posamični konkurenci že dobil najmanj 18 točk (15+3) ter 1,245 USD (1,020 USD+225 USD-dvojice).