12.04.2011
BLUMENAU, BRAZILIJA - Aljaž Bedene je v izvrstni formi. Po slavju na challenger turnirju v Barletti pred 10 dnevi, je z zmago začel tudi peščeni challenger turnir v brazilskem mestu Blumenau.

21-letni slovenski teniški igralec Aljaž Bedene (286. na ATP) je vpisal 8. zaporedno zmago!. V 1. krogu 35,000 USD vrednega turnirja v Braziliji, je s 6-4, 6-4  pospravil z Argentincem Juanom Pablom Brzezickim.

Aljaža je zgodaj zjutraj zbudila eksplozija v njegovem hotelu, kjer prebiva med turnirjem v Blumenauju. Še sreča, da se je ob 5. uri zjutraj vse dobro končalo in ni bil nihče ranjen. Aljaž in njegov trener sta namreč spala v 3. nadstropju, ko je verjetno razneslo cisterno s plinom, vseeno pa so jima popokala stekla na oknih. Šok je bil verjetno kar velik, a Ljubljančan se je na večerni dvoboj pripravil tako kot je treba. Argentinec Juan Pablo Brzezicki, ki se na lestvici ATP nahaja na 176. mestu, na današnji rojstni dan (praznoval je 29 let) ni imel nikakršnih možnosti. Ja, po zaslugi Aljaža nekoč 94 tenisač sveta nima velikega razloga za praznovanje.

Razdejanje v hotelu po eksploziji

Po eno uro za vsak niz je potreboval Bedene, da se je uvrstil v 2. krog turnirja VI Aberto Santa Catarina de Tenis v Blumenauju, mestu v Južni Braziliji, kjer se bo dobil z zmagovalcem obračuna med sedmopostavljenim Giovannijem Lapenttijem (EKV) in Thalesom Turinijem (BRA).

V zelo izenačenem prvem nizu, kjer sta do 10. igre oba prišla do enega odvzema servisa, je Aljaž potegnil poteze ob pravem času. Pri 15:30 na nasprotnikov servis je dobil tri točke zapored ter rutinirano zaključil niz s 6-4. V drugem nizu smo videli podobno zgodbo, s to razliko, da je Bedene z brejkom povedel že 4-1 in imel vajeti igre v svojih rokah. Argentincu se je uspelo pobrati z ribrejkom, a 10. igra je bila usodna. Ljubljančan je pri 15:15 zopet nanizal tri točke zapored, izkoristil prvo zaključno točk ter s tem prišel do četrtega brejka v dvoboju, ki je pomenil novo zmago.

Ni kaj, Aljaž je bil danes boljši nasprotnik, še posebej v izkoristku prvega servisa, ki je bil 75% uspešen. V 2 urah in 4 minutah si je priigral kar 16 priložnosti za brejk (izkoristil je 4), Južnoameričan pa je bil v tem elementu igre veliko slabši (2/6). Na koncu je bilo v točkah 80-71 za našega junaka.