Blaž Kavčič najmanj v polfinalu Bangkoka!

30.08.2013
BANGKOK, TAJSKA - Tretji slovenski tenisač na ATP lestvici Blaž Kavčič fantastično igra na Challengerju v Bangkoku, kjer je najmanj v polfinalu.

BANGKOK, TAJSKA - 26-letni Blaž Kavčič (126. na ATP) je kot prvopostavljeni 50,000 USD vrednega ATP Challengerja v Bangkoku rutinirano slavil tudi v četrtfinalu. S 6-3, 7-5 je po 1 uri in 26 minutah odpravil Rusa Aleksandra Kudrijavčeva (323. na ATP) ter je le še zmago oddaljen od finala.

V uvodnem nizu je bila Ljubljančan zelo suveren. 100% izkupiček točk pri prvem servisu je botroval temu, da tekmec ni imel niti ene priložnosti za brejk, Blaž pa je izkoristil 1 od 4. V drugem delu je bilo bolj izenačeno. Kavčič je nekoliko padel pri začetnem udarcu, Kudrijavčev pa je to znal izkoristiti, a je bil tudi naš teniški as boljši pri brejkih. Trikrat je odvzel začetni udarec, izenačil medsebojno razmerje na 1-1 (Kudrijavčev je zmagal pred šestimi leti) in zasluženo odšel v polfinale, s tem pa že dobil najmanj 29 točk in 2,510 USD.

Kavčič lovi 9. naslov na Challengerjih in prvega po lanskem Furthu. V polfinalu bo imel dober test za finale, pomeril se bo s 3. nosilcem iz Tajvana, Jimmyem Wangom, ki je 139. igralec sveta. Azijec je v Bangkoku kar suveren in bo težek tekmec. Pomerila se bosta prvič.