Blaž Kavčič po težki borbi v finalu Bangkoka!

31.08.2013
Slovenski teniški igralec Blaž Kavčič se je na Challengerju v daljnem Bangkoku uvrstil v finale!

BANGKOK, TAJSKA - 26-letni Blaž Kavčič (126. na ATP) se je po neuspehu v kvalifikacijah OP ZDA odpravil na Tajsko, saj potrebuje še kar nekaj točk, da se ponovno uvrsti med TOP100, kjer se je večinoma nahajal v zadnjih dveh letih. Načrt mu dobro uspeva, saj se je kot 1. nosilec že uvrstil v finale. Izkušeni Tajvanec Jimmy Wang (139.) se je v polfinalu dobro upiral, a je Blaž pritisnil v pravem trenutku in slavil v s 7:6(4), 5:2, nato je nasprotnik predal!

1 uro in 39 minut je potreboval Slovenec, da je strl odpor 28-letnega Wanga. V 1. nizu sta oba zelo dobro servirala. Blaž si je sicer priigral 3 brejk priložnosti, a so ostale neizkoriščene, Jimmy pa ni imel niti ene. Niz se je odločal v podaljšani igri, kjer je bil Kavčič spretnejši in povedel z 1:0. Tudi v 2.nizu je do rezultata 3:2 za Slovenca kazalo, da nihče ne bo popustil, a je Blaž izkoristil 2. brejk priložnost in povedel s 4:2. Nato je hitro dobil svoj servis (5:2) in še bolj pritisnil na Tajvanca. Priigral si je 5 brejk priložnosti, a se je Jimmy vsakič rešil. Potem je imel sam nekaj zaključnih žogic za igro in jih ni izkoristil ter nenadoma predal dvoboj  ter ni dopustil večjega veselja zmage Kaljutu.

Takole se Blaž sprošča po napornih dvobojih

Blaž Kavčič bo velik favorit tudi v finalu, saj mu bo nasproti stal 20-letni Južni Korejec Jeong Suk Young, ki je šele 330. igralec sveta. Korejec je v polfinalu presenetil 2. nosilca, Avstralca Matthewa Ebdna, ki je tudi predal v zadnji igri pri zaostanku s 6:7(7), 6:3, 4:5,0:40 v nizih!

Slovenec ima v "žepu" najmanj 48 ATP točk in 4.240$!