Blaž Kavčič ostal pred vrati finala v Gimcenu

06.05.2017
GIMCEN, JUŽNA KOREJA - Blaž Kavčič je izgubil polfinale ATP Challengerja v Južni Koreji. Po dveh nizih ga je ugnal Italijan Thomas Fabbiano.

Najboljši slovenski tenisač Blaž Kavčič (123. na ATP) je moral v polfinalu 50,000 USD vrednega turnirja serije Challenger v Gimcenu priznati premoč Italijanu Thomasu Fabbianiju. 27-letni tenisač, doma iz Rima, je zmagal s 6-4, 6-3.

30-letni Kavčič je tokrat prevečkrat izgubil lastno servisno igro, da bi lahko pomislil na finale južnokorejskega turnirja na trdi podlagi. Fabbiano, 160. igralec sveta, je vpisal 5 brejkov, v obeh nizih enega več od Ljubljančana iz zaslućeno zmagal.

Uvodni niz so odločile malenkosti. Oba sta imela 4 priložnosti za brejk, s tem, da je Italijan izkoristil 3, v 2. nizu pa je slovenski teniški as veskozi reševal kožo, vendar mu ni uspelo. Fabbiano je bil bolj podjeten, a kaj lahko bi se ob kakšni napaki Rimljana tudi obrnilo. Kavčič je imel v  statistiki brejkov 1/1, Fabbiano 2/2. Po številu osvojenih točk je bil nasprotnik v drugem delu precej uspešnejši. Dvoboj je trajal 1 uro in 25 minut. Thomas Fabbiano je v medsebojnih tekmah povedel 2-0.

Blaž Kavčič je kot 5. nosilec v Južni Koeji osvojil 29 točk, na bančni račun pa mu je kanilo 2,510 USD.