Blaž Rola z drugo zmago do četrtfinala ATP Challengerja v Ostravi!

01.05.2014
Trenutno prvi "lopar" Slovenije Blaž Rola, je ujel ritem na ATP Challengerju na Češkem!

OSTRAVA, ČEŠKA - 23-letni Blaž Rola (106.) je po težavah v 1. krogu, ko je za zmago potreboval 3 nize, brez večjih težav opravil z nasprotnikom v 2. krogu. V 2 nizih je odpravil 22 letnega Madžara Martona Fucsovicsa (184.) s 6:1, 7:5. To je bil njun prvi medsebojni dvoboj, ki je trajal uro in 19 minut.

Blaž v celem dvoboju ni izgubil servisa, še posebej je bil prepričljiv na 2. servis, ki je slabši del vsakega igralca. Od 7 brejk priložnosti je izkoristil 3, Madžar pa nobene od 3, ki so se mu ponudile. Za osvojitev 2. niza je bil dovolj 1 brejk in pomebna zmaga je bila tukaj.

Rola se bo v četrtfinalu pomeril z 22 letnim Italijanom Lorenzom Giustinom (222.), ki je izločil 7. nosilca, Bošnjaka Damirja Džumhurja. Z uvrstitvijo v polfinale bo morda postal 4. Slovenec, ki se je prebil med top 100, odvisno od rezultatov Belluccija in Haider Maurerja. Zaenkrat si je zagotovil 20 ATP točk in 2.480 evrov!