Rola z nekaj težavami preko 1. kroga Ostrave!

29.04.2014
OSTRAVA, ČEŠKA - Prvi slovenski tenisač na ATP lestvici Blaž Rola se je prebil preko uvodnega kroga ATP Challengerja v Ostravi.

Blaž Rola se je vrnil iz Latinske Amerike v Evropo, kjer ta teden nastopa na 85,000 evrov vrednem Challengerju v Ostravi. V 1. krogu ga je 33-letni domačin Jan Minar pošteno namučil.

Pogled na lestvico pokaže, da bi moral 23-letni Ptujčan gladko dobiti 1. krog z deset let starejšim tekmecem, ki je letos sploh prvič zaigral na turnirjih, pa še to zaradi povabila domačega organizatorja, saj se nahaja šele na 1,557. mestu lestvice ATP. Lani je dobil točke le za dve zmagi v uvodnih krogih Futuresev.

Rola je po izgubljenem uvodnem nizu strnil igro. Drugi del je dobil s 6-0, v tretjem pa po izenačenem začetku tekmeca spravil na kolena s končnim izidom 5-7, 6-0, 6-2.

Minar je presenetljivo dobro odigral dvoboj s favoriziranim Slovencem, ki kotira kot 4. nosilec. V uvodnem nizu se je držal vse do konca in pripravil presenečenje - brejk, ki je v bistvu pomenil tudi osvojen niz. Vse to je Rolo tako razjezilo, da je poprijel za lopar in nasprotniku v 2. nizu vrnil s kravato. Blestel je od prve do šeste igre in ujel ritem, ki mu je prišel prav za odločilni del, kjer sta si najprej izmenjala brejka, v 6. igri pa je Minar končno padel. Blaž si je priigral priložnost za odvzem servisa in jo tudi vnovčil po dvojni napaki Čeha. Tu se je tekma dokončno prevesila na stran slovenskega reprezentanta, ki je končal dvoboj s še enim brejkom po 1 uri in 45 minutah.

Na koncu je bila statistika dobro na strani Role, ki je pripravil 7 brejkov (Minar 3) in osvojil 87 točk, 15 več od tekmeca. V 2. krogu ga čaka 22-letni Madžar Marton Fucsovics, trenutno 184. igralec sveta. Pomerila se bosta prvič.