Blaž Rola že v polfinalu ATP Challengerja v Ostravi!

02.05.2014
Najboljši slovenski teniški igralec Blaž Rola se je uvrstil v polfinale turnirja na Češkem!

OSTRAVA, ČEŠKA - 23-letni Blaž Rola (106.) je na ATP Challengerju v Ostravi dosegel 3. zaporedno zmago in se uvrstil v polfinale. 22-letni Italijan Lorenzo Giustin mu je povzročal kar nekaj težav, a na koncu je Slovenec pokazal svojo kvaliteto in slavil s 6:4, 3:6, 6:3!

Rola si je v 1. nizu priigral 4 priložnosti za brejk in eno izkoristil kar je bilo dovolj za vodstvo z 1:0 v nizih, saj nasprotniku ni dopustil brejk priložnosti. V 2. nizu je bilo z Blaževe strani enako, a je tokrat Italijan izkoristil  2 od 3 priložnosti za brejk in odločitev o zmagovalcu je padla v 3. nizu. V 7. igri je Slovenec rešil 2 brejk žogici na svoj servis in povedel s 4.3, sam pa je v naslednji igri izkoristil 1 od 2 priložnosti za brejk in povišal vodstvo na 5:3. V zadnji igri je suvereno dobil svoj servis in tako dobil pomemben dvoboj, ki je trajal 2 uri in 18 minut.

Blaž Rola se bo v polfinalu nepričakovano pomeril s 23-letnim Rusom Andrejem Kuznjecovom (125.), ki je presenetil 1. nosilca, domačina Radeka Štepaneka (41.). Rus je pokazal dobro igro na turnirju in bo težak zalogaj za Slovenca, ki bi si z zmago zagotovil uvrstitev med TOP100 na svetu. Zagotovljenih ima najmanj 40 ATP točk in 4.260 evrov!