Borbeni Grega Žemlja iztrgal pomembno zmago za polfinale Alphena

11.09.2015
ALPHEN, NIZOZEMSKA - Fantastična zmaga povratnika Grege Žemlje. Kranjčan se je boril in izboril pomembno slavje ter polfinale Challengerja na Nizozemskem.

V 7. igri 3. niza se je 28-letni Grega Žemlja (222. na ATP) nahajal tik pred porazom v četrtfinalu ATP Challengerja v deželi tulipanov, nepopustljivost pa mu je prinesla zelo pomembno zmago. Izničil je tri zaporedne brejk žoge 5. nosilca Tobiasa Kamkeja (172. na ATP), nato pa v 10. igri sam izkoristil prvo zaključno in Nemcu vrnil za dva prejšnja medsebojna poraza. BRAVO GREGA!

Kranjčan je v polfinalu 42,500 evrov vrednega turnirja na pesku po rezultatu 7-6(3), 3-6, 6-4.

Kamke je vsekakor veljal za papirnatega favorita, račune o polfinalu pa mu je prekrižal danes odlični slovenski tenisač, ki se vrača med najboljše. Počasi, a vztrajno...

Žemlja je prvi prišel do prednosti, ko je v uvodnem nizu povedel 3-1, nato pa ga je nemški tenisač ujel. Več od igre je imel Kranjčan, ki je pri 5-4 in 6-5 imel 0:30 na servis nasprotnika, vseeno pa je moral v podaljšek, ki ga je suvereno dobil. Kamke je vrnil s hitrimi brejkom v 2. nizu, obdržal pa je do konca. V tem delu Grega ni imel nobene žogice za vrnitev v niz, je pa v odločilnem nizu pokazal trdnost in borbenost. V 7. igri je imel kamke že tri vezane žoge za brejk, nato še eno, vse pa je Slovenec ubranil, ko je bilo najbolj pomembno pa sam prišel do žoge za brejk, ki je pomenila zaključno točko. Brez obotavljanja je dobil zlata vredno točko in se po 2 urah in 25 minutah veselil vstopa med štiri najboljše.

Po portorošek finalu na trdi podlagi, je za Grego to najboljši letošnji izid na pesku. V polfinalu ga čaka Bošnjak Damir Džumhur, ki je v zadnjem času odličen. Danes je imel veliko težav, da je sploh zmagal, a jutri je nova zgodba in Žemlja bo moral pokazati ves repertoar, če se bo želel uvrstitivi v veliki finale. 23-letni Sarajevčan je 98. igralec sveta in 1. nosilec turnirja v Alphenu, z slovenskim teniškim asom pa se bosta pomerila prvič.

Grega Žemlja si je zagotovil najmanj 29 ATP točk in 2.130€!