Žemlja v 3. nizu vendarle strl trdoživega Belgijca za četrtfinale Alphena

10.09.2015
ALPHEN, NIZOZEMSKA - Slovenski teniški igralec Grega Žemlja se je precej časa mučil z Belgijcem Cagnino v 2. krogu ATP Challengerja na Nizozemskem, v 3. nizu pa le strl odpor.

21-letni Belgijec Julien Cagnina se je izkazal za trdoživega nasprotnika v osmini finala 42,500 evrov vrednega Challengerja na Nizozemskem, a slovenski teniški as, 28-letni Grega Žemlja (222. na ATP), je v 3. nizu le pokazal, kdo bo danes odnesel zmago. 292. na računalniški lestvici je premagal s 6-4, 4-6, 6-2.

Grega se je z Belgijcem srečal prvič. Gre za igralca, ki se počasi prebija na Challengerje, le ti pa so vedno zelo nevarni. Precej dobro se je Cagnina branil pri brejk priložnostih, saj je že do 4. igre ubranil 8 žogic za odvzem servisa, zapravljene priložnosti pa je Kranjčan 'plačal' z zaostankom v naslednji igri. Belgijec je povedel 4-2, nato pa so prišle minute Žemlje, ki je s štirimi zaporednimi igrami dobil uvodni niz.

V 2. nizu je mladi Belgijec dvakrat vzel začetni udarec, kar je bilo dovolj, da je ujel priključek in tekmo odpeljal v odločilni niz. Nekoč najboljši Slovenec na ATP lestvici, tudi edini, ki je prebil top50, pa je v 3. nizu postavil stvari na svoje mesto. Našel je svoje orožje - servis ter nanj igral zelo dobro. Tekmec je ostal brez brejk priložnosti in po 2 urah in 3 minutah zapustil peščeni teren poražen.

V četrtfinalu prihaja za Žemljo dober test. Že v 1. krogu je ohladil domače navijače z zmago nad 3. nosilcem, sedaj pa ga čaka 5. nosilec Tobias Kamke, trenutno šele 172. igralec sveta, a je bil leta 2011 že na 64. mestu. 29-letni Kamke je pred leti prejel tudi nagrado za tenisača , ki je najbolj napredoval v sezoni, z njim pa ima Grega neporavnane račune. Izgubil je oba medsebojna dvoboja, oba po treh nizih. Prišel je pravi čas, da se mu maščuje.