Grega Žemlja na Nizozemskem za začetek izločil tretjepostavljenega domačina De Bakkerja

08.09.2015
ALPHEN, NIZOZEMSKA - Slovenski teniški igralec Grega Žemlja je več kot odlično začel ATP Challenger na pesku, ki se igra na Nizozemskem.

28-letni Grega Žemlja (222. na ATP) je v uvodnem krogu 42,500 evrov vrednega peščenega Challengerja v deželi tulipanov takoj ohladil organizatorje, domače gledalce in dve leti mlajšega domačina Thiema De Bakkerja. 147. igralca sveta je izločil po dveh nizih s 6-3, 6-4. Bravo!

Žemlja, ki je v avgustu igral finale portoroškega Challengerja (tam je bil tudi De Bakker), je z odlično igro na svojem servisu zaprl vse poti tekmecu in se prebil v 2. krog. Grega je zadel 9 asov (De Bakker 8) slovenski teniški as pa je v vsakem nizu takoj izkoristil žogo za brejk, nekaj malega težav pa je v 1. nizu rešil z nepopustljivostjo.

Grega je odlično začel tekmo. V 2. igri je odvzel servis tekmecu in prešel v vodstvo, nato pa sta imela tekmeca maratonsko 6. igro, kjer je Kranjčan na vse pretege branil prednost brejka. Nizozemec je imel 4 žogice za priključek, a se mu ni izšlo. Žemlja je odbil vse napade, pri servisu za niz pa ni imel več težav. Po 32 minutah je imel niz pod streho.

Suvereno je nekoč najboljši tenisač Slovenije, ki se vrača na veliko sceno, začel tudi drugi del. 3. igra, drugi brejk na dvoboju in vodstvo 2-1, ki ge je potrdil v naslednji izmenjavi. Do konca se ni več oziral nazaj in nasprotniku vrnil za edini medsebojni poraz, sedaj že daljnjega leta 2006 na portugalskem Futuresu. Zadnjo igro je vpisal brez izgubljene točke.