Mladi Rublev po Žemlji ustavil tudi Kavčiča

28.01.2017
RENNES, FRANCIJA - Drugi slovenski teniški igralec na ATP lestvici Blaž Kavič je ATP Challenger v Rennesu končal v polfinalu.

Ljubljančan Blaž Kavčič, 193. igralec sveta, je po tesnih dveh nizih izgubil v polfinalu dvoranskega Challengerja v Franciji, ki se igra na trdi podlagi za 85,000 evrov.

Mladi, komaj 19-letni Rus Andrej Rublev je v Rennesu najprej ustavil Grego Žemljo, sedaj pa v polfinalu še drugega Slovenca Blaža Kavčiča. Izenačen obračun je šel v prid najstniku s 7-6(5), 7-5.

Rublev je eden najbolj talentiranih mladcev na turneji, pred turnirjem v Rennesu pa se je nahajal na 152. mestu ATP lestvice. Z odličnim servisom ima veliko možnosti, da se že letos prebije v TOP100, takšno namero pa ima tudi Blaž Kavič, ki je bil v stoterici že pred leti.

19-letni Rus Andrej Rublev je v Rennesu izločil oba slovenska predstavnika

Zanimivo je to, da je 29-letni Kavčič na koncu izgubil po dveh nizih, na računu pa je imel točko več od tekmeca. Kot vemo to žal ne šteje in Rus je več kot očitno dobil tiste pomembne točke, ki so mu prinesle finale. V uvodnem nizu, ki je bil popolnoma izenačen pri odstotkih prvega in drugega servisa je bil bolj zbran v končnici podaljšane igre, v drugem delu pa je izkoristil obe priložnosti za brejk. Blaž je bil ravno v tem elementu nekoliko slabši. Izmed štirh žogic je izkoristil eno v 2. nizu, začetni udarec pa je bil na preizušnji v 12. igri. Rublev je realiziral najbolj pomembno točko in zmagal po 1 uri in 34 minutah.

Kavčiču se nasmiha 23 mest višja uvrstitev na ATP lestvici, ki se menja v ponedeljek. V Rennesu je prišel do 35 točk in 4,260 evrov denarne nagrade. Brez dvoma je za začetek sezone finale Bankoka in polfinale Rennesa odličen rezultat.